Fakultatívne výlety Turecko

Ceny fakultatívnych výletov sa môžu mierne líšiť, záleží to od viacerých faktorov. Napríklad ak kupujete výlet priamo u CK a jeho delegáta či už na mieste, alebo vopred, môže byť cena mierne vyššia ako keď si výlet zakúpite od miestneho predajcu priamo v destinácii. Odporúčame sa ale informovať u delegáta cestovnej kancelárie na jazyk v akom bude podaný výklad, nie všetci totiž ovládame angličtinu alebo iný cudzí jazyk. V niektorých prípadok vie CK zabezpečiť výklad v Slovenčine alebo Češtine, čo za tých pár euro navyše stojí. Ak Vám CK ponúkne len výklad v cudzom jazyku, skôr ako si fakultatívny výlet kúpite porovnajte si cenu s mietnymi predajcami.

Antalya – prehliadka mesta
Sídlo župy, známe aj ako perla tureckej riviéry, vás určite nadchne rozmanitosťou. V rámci programu navštívime starobylý, ale večne živý prístav v Alanyi, môžete nakupovať v miestnych bazároch, obdivovať idylický vodopád Kursula… Výlet možno objednať zo všetkých lokalít.

Cena dospelí: 10,-EUR Dieťa: 5,-EUR

Alanya – okružná cesta mestom
Počas výletu môžeme navštíviť a obdivovať typickú stavbu mesta – pirátsky hrad. Z hradu na skalnej plošine sa nám naskytá nádherný výhľad na mesto Alanya, ako aj na jej dve piesočnaté pláže.
Počas cesty navštívime aj jaskyňu Dim. 350 metrov hlboká jaskyňa je jedna z najväčších kvapľových jaskýň v Turecku. Výlet končí obedom v malebnej reštaurácii vedľa potoka Dim. Na výlet možno vyraziť z Alanye, či zo Side.

Cena dospelí: 10,-EUR Dieťa: 5,-EUR

Alanya – plavba loďou
Prežite kúzelnú plavbu na romantickej lodi cez nádherné tyrkysové more. Cesta začína v prístave Alanya, kde po oboplávaní polostrova navštívime jaskyňu pirátov a jaskyňu zaľúbených. Potom pokračujeme do mesta Gazipasha. Počas cesty môžeme objavovať čaro a rytmy tureckej hudby a miestne špeciality. Na výlet možno vyraziť z Alanye, či zo Side.

Cena dospelí: 30,-EUR Dieťa: 15,-EUR

Potápanie
Objavte rozprávkový podmorský svet! Začiatočníci dostanú počas programu teoretické a praktické informácie od profesionálov. Po druhom potopení dostanú certifikát o absolvovaní potápačskej školy. Rôznofarebnosť a pestrosť podmorského sveta určite uchváti všetkých!

Cena dospelí: 50,-EUR Dieťa: 30,-EUR

Demre (Myra) – Kekova
Starobylé mesto Demre (v súčasnosti nazývané Myra) sa stalo známym pre viac než 2 000 rokov starý hrob, ako aj pre amfiteáter z rímskych čias. Málokto vie, že v Myre sa nachádza aj kostol svätého Mikuláša. Tento biskup, ktorý bol neskôr menovaný za svätca, sa v tomto meste narodil okolo roku 300 po Kristovi a od neho je odvodená aj dnešná legenda o Mikulášovi. Počas plavby zavítame aj do potopeného mesta – Kekova, kde je v krištáľovo čistom mori možné vidieť aj jeho ruiny.

Cena dospelí: 45,-EUR Dieťa: 30,-EUR

Efez – Pamukkale
Prvým cieľom dvojdňového výletu je mesto Milas, kde sa naraňajkujeme a potom pokračujeme k jazeru Bafa, ktorého výnimočnosťou je fakt, že ho stvorila a formovala príroda. Potom navštívime známu bavlnársku farmu Söke Plain. Obed je v meste Efesos, ktorého starobylú krásu objavíme po obedňajšej prestávke. Potom pokračujeme do Pamukkale alebo – ako toto miesto nazývajú Turci – do Bavlneného hradu, kde sa v termálnej vode hotela zbavíme všetkých útrap z cesty. Druhý deň po raňajkách navštívime samotný „Bavlnený hrad“ a potom sa počas voľného programu môžeme kúpať. Po obede si vyjdeme do mesta Tavas, kde môžeme obdivovať techniku a umenie tkáčov “tureckých kobercov”.

Cena dospelí: 85,-EUR Dieťa: 60,-EUR

Pamukkale-Hierapolis – Jednodňový výlet
Pamukkale znamená v preklade „Bavlnená hora“, ku ktorej sa dostaneme prejazdom Antalye od jazera Salda. Pamukkale je jedno z najzaujímavejších miest na svete, a to nielen vďaka vápencovým útvarom, ale aj mnohým pamätihodnostiam. Tisícročia vznikajúce vápencové terasy sú vo svete ojedinelými a patria do prírodného bohatstva a dedičstva ľudstva. Horúca, 35 – 38 stupňová termálna voda, ktorú domáci už v dávnoveku používali na liečenie rôznych chorôb, vyviera z hĺbky 2 000 m. Počas jednodňového výletu navštívime aj starobylý Hierapolis, historický amfiteáter a nekropolis so starovekými kamennými hrobmi. Na ceste domov navštívime Tavas, mesto známe tkaním prekrásnych kobercov.

Cena dospelí: 45,-EUR Dieťa: 30,-EUR

Izrael – 1 deň letecky
Mesto s viac, než 3 000 ročnou históriou – Jeruzalem, je jedným z najkrajších miest na svete a zároveň dôležitým pútnickým miestom kresťanov, moslimov a židov. Počas výletu navštívime Olivovú horu, Getsemanskú záhradu, kde Judáš prezradil Ježiša, Kostol národov, Nebeský kostol, námestie Pontia Piláta, Golgotu, ako aj miesto Via Dolorosa, kde sa nachádza Svätý hrob. Pokračujúc na našej ceste vierovyznania dostaneme sa k známemu Múru nárekov, a napokon ku kostolnej hore. Nachádza sa tu jedna z najsvätejších mešít islamu – Omarova mešita, a taktiež mešita Al-Aqsa. Podľa legendy prorok Mohamed dostal od Alaha na tomto mieste Svätú knihu – Korán. Potom sa presunieme do židovskej štvrte, kde môžeme navštíviť múzeum kráľa Dávida. Po návšteve Jeruzalema pokračuje naša cesta k Mŕtvemu moru, ktoré leží 417 metrov pod hladinou mora a je známe liečivou silou a účinkami. Nezabudnite si plavky doma, lebo sa naskytne príležitosť aj na kúpanie!

Cena dospelí: 280,-EUR Dieťa: 250,-EUR

Jeep safari
Tým, ktorí chcú objaviť čarovné miesta Tureckej riviéry sami, odporúčame terénne safari. Na kľukatých poľných cestách idúcich horami a dolinami, plných dobrodružstiev, dostávame sa až na vrchol pohoria Taurus, odkiaľ sa nám pri pohľade zdá, akoby sa zem spájala s nebom. Obedovať budeme v jednej nomádskej osade. Nezabudnite si doma vodičský preukaz.

Cena dospelí: 45,-EUR Dieťa: 30,-EUR

Quad Safari
Výborný zážitok pre každú vekovú kategóriu je výlet po kľukatých cestičkách v údoliach pohoria Taurus s „quadd-om“. Počas 3 a pol hodinového výletu bude možnosť kúpať sa a počas obeda sa vám pootvorí možnosť vychutnať si víťazstvo!

Cena dospelí: 40,-EUR Dieťa: 40,-EUR

Kemer – plavba loďou
Úchvatná plavba loďou začína v prístave v Kemeri a pokračuje cez záliv Tekirova. Počas výletu navštívime starobylý Phaselist, Anjelskú zátoku a známe Tri ostrovy. Počas cesty bude možné aj kúpanie. Na výlet možno vyraziť z oblasti Kemeru, Antalye a Beleku.

Cena dospelí: 30,-EUR Dieťa: 20,-EUR

Rybolov s piknikom
V rieke v pohorí Taurus sa ponúka výborná príležitosť na rybolov. Hemží sa to tu veľkým množstvom rýb, čo je garanciou úspechu a zážitkov. Ulovené ryby si môže každý pripraviť na vlastný spôsob a pochutnať si.

Cena dospelí: 40,-EUR Dieťa: 25,-EUR

Nakupovanie v Antalyi
Turecko je známe nielen nádherným pobrežím a hotelmi, ale aj možnosťou nákupov, pri ktorých stretnete zaujímavých ľudí a máte možnosť dohodnúť si výbornú cenu. Kvalitné kožené oblečenie, zlaté a strieborné šperky a tradičné turecké kultúrne predmety sú doplnené aj tým najmodernejším sortimentom. Nájdete tu ponuku pre všetky vekové kategórie. Počas výletu navštívime aj Národný park v Antalyi a pokocháme sa aj krásou jedného vodopádu.

Cena dospelí: 10,-EUR Dieťa: 5,-EUR

Troy & Delfinárium
Najúchvatnejší zábavný park v Turecku vám ponúka zábavu, šport a napätie na jednom mieste. Nikde inde nenájdete mrazivý zážitok „Master Blasteri“. Rovnako nádherná je šou s delfínmi, a nezabudnuteľným zážitkom je možnosť zaplávať si s nimi. Čakajú tu na vás delfíny, biele veľryby a aj tulene! Do delfinária vyraziť z oblasti Kemeru, Antalye a Beleku.

Cena dospelí: 35,-EUR Dieťa: 28,-EUR

Troy & Akvapark
Zážitkový park na ploche 25 000 m2 sa nachádza v Beleku, v rozprávkovom okolí v objatí ihličnatých a pistáciových stromov. Tento park pre vás skrýva množstvo prekvapení. V zážitkovom meste vás čakajú rôzne dobrodružstvá, pri ktorých objavíte záhadné jaskyne a veže. Zároveň môžete vyskúšať tobogany, bazény a hojdajúce sa rieky, a to pre všetky vekové skupiny. Do aquaparku vyraziť z oblasti Kemeru, Antalye a Beleku.

Cena dospelí: 30,-EUR Dieťa: 20,-EUR

Turecký večer
Vrátime vás v čase späť o 1 000 rokov! Spoznajte tureckú kultúru, tureckú kuchyňu, kochajte sa orientálnymi rytmami a krásou pohybov brušných tanečníc!

Cena dospelí: 30,-EUR Dieťa: 20,-EUR

Turecký kúpeľ
Rozmaznávajte si svoje telo! Turecký kúpeľ (hamam) predstavuje zvyky Antalye. Počas kúpeľa vaše telo priam ožije, zrýchli sa výmena látok, nastáva očista tela od škodlivých látok. V horúcom vzduchu sa póry na vašom tele otvoria a absorbujú vonné oleje. Potom nasleduje penová masáž (peeling) a celá procedúra končí šálkou od milého personálu.

Cena dospelí: 25,-EUR Dieťa: 18,-EUR

Rafting
Kto chce byť obohatený o nezabudnuteľný „adrenalínový“ zážitok, tomu určite radíme vyskúšať si rafting (splav) na divokej vode. Pri splave rieky Köprülü môžete obdivovať čarovne krásnu prírodu. Pred vlastným splavom získate všetky potrebné informácie o technike veslovania. Každý čln bude riadený profesionálom. Trať bude absolvovaná v dvoch trasách, medzi ktorými sa podáva obed.

Cena dospelí: 40,-EUR Dieťa: 27,-EUR